Profesjonalne leczenie kanałowe w Rzeszowie

11. Grudzień 2016 Bez kategorii 0

Nieleczona próchnica przenosi się wgłąb zęba i czasami na tradycyjne leczenie jest za późno – trzeba wykonać wtedy leczenie kanałowe. Kiedyś było nieprzyjemne i bolesne, obecnie jest zupełnie inaczej – należy jedynie pamiętać by zabieg wykonywał dyplomowany dentysta. Rzeszów jest miastem, w którym znajduje się wiele dobrych gabinetów dentystycznych. Znaleźć je można poprzez internet. Należy jedynie wpisać w wyszukiwarkę internetowa hasło: stomatolog Rzeszów a otrzymamy strony z opiniami na przykład: http://dentysta-stomatolog.com/rzeszow,1.html. Leczenie kanałowe jest nieuniknione, wtedy kiedy próchnica przeniesie się z zębiny do miazgi. Bakterie powodują stan zapalny zęba, któremu nie jednokrotnie towarzyszy silny ból nasilający się podczas jedzenia słodyczy oraz zimnych i gorących potraw. To jest ostatni moment na przeprowadzenie leczenia, inaczej zapalenie może spowodować martwicę lub zgorzel. Na początku lekarz wydaje skierowanie na prześwietlenie zęba, na podstawie którego ocenia powstałe uszkodzenia i decyduje o metodzie leczenia. Prawidłowo wykonane leczenie daje gwarancję na zachowanie zęba.

Tradycyjne leczenie polega na otwarciu zęba i włożeniu do niego substancji, która całkowicie zniszczy miazgę. Po kilku tygodniach następuje kolejna wizyta, podczas której stomatolog oczyszcza ząb za pomocą specjalnego narzędzia. Zabieg jest wykonywany w znieczuleniu, ale odczuwalne jest wprowadzanie tego przyrządu w głąb zęba, co niektórzy uczuwają jako nieprzyjemne. Po oczyszczeniu następuje założenie plomby. Nowoczesne gabinety wykonują leczenie kanałowe podczas jednej wizyty. Taki rodzaj leczenia odbywa się pod mikroskopem, dzięki czemu jest możliwe dokładne oczyszczenie kanałów z zakażonej miazgi i założenie wypełnienia. Jest to zdecydowane oszczędność czasu dla pacjenta. Czasami zdarza się, że ząb wyleczony metodą kanałową ciemnieje. Można wtedy zastosować wybielenie od środka. Ząb jest otwierany a do jego środka wprowadzany jest uszczelniacz i materiał rozjaśniający. Całość pokrywana jest specjalnym opatrunkiem. Podczas następnej wizyty stomatolog sprawdza próbnikiem, o ile rozjaśnił się ząb i powtarza procedurę do momentu, aż ząb uzyska żądany kolor. Podczas ostatniej wizyty ząb jest oczyszczany i zastaje założone wypełnienie. Efekt zabiegu utrzymuje się do 10 lat, po czym można go powtórzyć.

 


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>