Ortodonta i dentysta – podobieństwa i różnice

17. Listopad 2016 Bez kategorii 0

Bardzo dużo osób nie wie tak naprawdę czym zajmuje się ortodonta. Zajmuje się profilaktyką i leczeniem wad zgryzu [więcej: https://pl.wikipedia.org/wiki/Zgryz]. Bardzo ważne jest, aby u ortodonty pojawić się z dzieckiem nawet na zwykłą kontrolę. Ortodoncja jest jedną ze specjalizacji stomatologicznych. Do tego specjalisty można się wybrać na własne życzenie, ale również może skierować nas dentysta w Łodzi [lista: http://dentysta-STOMATOLOG.com/lodz,1.html]. Dzieci wypychają językiem zęby przez co powodują, że stają się one krzywe. Niestety same się nie wyprostują i trzeba skorzystać z pomocy specjalisty. Najmłodsi przeważnie przy szybkiej reakcji mają zapisywane aparaty nazębne na noc. Są one na początku niewygodne ale z czasem dziecko się przyzwyczaja do ich noszenia. W nocy dzięki aparatowi zęby się powoli naprostowują.

U osób starszych sprawa wygląda trochę inaczej. Czasami trzeba się zdecydować na stały aparat, żeby nie mieć problemu ze zgryzem i zębami. Jest to bardzo ważne. Ortodonci często nazywani są ortopedami szczęki. Niestety dentysta z Łodzi nie jest w stanie tego zrobić. Jednak w kontakcie z ortodontom można utrzymać swoje zęby w zdrowiu i pięknym prostym uśmiechu. Podczas noszenia aparatu nazębnego trzeba pamiętać o stałej kontroli dentysty jak i ortodonty, żeby zębów nie uszkodzić. Dodatkowo trzeba dbać o aparat. Istnieją na rynku specjalne środki czyszczące zęby nieszkodzące na aparat. Bardzo ważne podczas noszenia aparatu jest częste płukanie zębów, bo spożywane jedzenie wchodzi pod aparat i psuje zęby. Właśnie dlatego odpowiednia higiena jamy ustnej i zębów jest bardzo ważna. Najlepiej od najmłodszych lat dziecka zadbać o jego stałą opiekę stomatologiczną i ortodontyczna, żeby w przyszłości nie miało problemów związanych z zębami, bo czasami jest już za późno na jakiekolwiek leczenie. Pozostaje tylko wyrywanie zębów, które nie nadają się do leczenia. Wiąże się to z dużym bólem, dodatkowymi wydatkami jak i przede wszystkim brzydkim wyglądem i problemem związanym z jedzeniem oraz mówieniem. Nie mając zębów ciężko jest cokolwiek pogryźć, czyli trzeba sobie odmawiać różnych dań. Większość pokarmów w takich sytuacjach trzeba rozdrabniać, a takie jedzenie nie smakuje już tak bardzo. Jak widać zarówno dentysta w  Łodzi jak i ortodonta powinni być stałymi lekarzami rodzinnymi, bo ich usługi są bardzo ważne dla każdej osoby.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>