Czas oddalić się od świata słodyczy

14. Listopad 2016 Bez kategorii 0

Tak się stało, że cukier zdominował rynek spożywczy – można go znaleźć nawet w gotowych produktach, w których raczej się go nie spodziewa, na przykład w śledziach. Zdarza się, że etykieta podaje, że cukier jest w składzie produktu, ale nie informuje w jakiej ilości – wtedy lepiej jest poszukać czegoś bez cukru. Nie da się w ten sposób kontrolować ilości spożywanych słodkich kryształków. Nie chodzi tutaj o paranoje związane z liczeniem kalorii i życia według kartki, ale o świadomość spożywanej ilości tego specyfiku, który pochłaniany w nadmiernej ilości jest sprawcą nie tylko otyłości i innych chorób związanych z przemianą materii, ale i próchnicy zębów. Próchnica zjada zęby i dobiera się do organizmu Nie można zbagatelizować faktu, że próchnica jest chorobą groźną dla zdrowia człowieka. Pomijając fakt, że powoduje ubytki w zębach lub straty w uzębienie, a co za tym idzie – obniża komfort życia, to nie zatrzymuje się na zębach – przez zepsute zęby przegryza się do organizmu i go infekuje. Czasem może nawet doprowadzić do sepsy. Najczęściej powoduje bóle głowy, zapalenie zatok, stany zapalne stawów, może "dziobać" serce, w skrajnych przypadkach można jej przypisywać wywołanie zapalenia opon mózgowo – rdzeniowych. Dlatego nie wolno jej lekceważyć nikomu, nawet jeśli danej osobie nie zależy na tym, by mieć piękne zęby. W najgorszym przypadku trzeba zęby, które nie kwalifikują się już do leczenia, po prostu usunąć.

Wyniki badań dotyczących występowania próchnicy (wikipedia.org/wiki/Próchnica_zębów) w Polsce są przerażające. W skali światowej zbliżone wyniki ma tylko Wietnam. Chodzi o to, że blisko 99% dorosłych Polaków ma do czynienia z próchnicą i chorobami przyzębia, a w przypadku dzieci i młodzieży jest to aż 92%. Dla porównania można wskazać na Skandynawię, gdzie 15% osób dorosłych boryka się z tym problemem i tylko 3% dzieci i młodzieży. Mówi się zatem, że Skandynawia nie wie co to próchnica i musi się uczyć istoty tej choroby w Polsce. Strach przed leczeniem Każdy człowiek ma jakieś "strachy" – sporo osób obawia się wizyt u dentystów. Przy czym w pamięci utknęły im gabinety z dawnych lat. Obecnie są to bardzo nowoczesne placówki stomatologiczne (dentysta-stomatolog.com/olsztyn,1.html), w których leczenie przebiega zazwyczaj bezstresowo. Dentyści w Olsztynie są dowodem na to, że nie trzeba obawiać się bólu. Olsztyńscy stomatolodzy cieszą się dobrą opinią wśród swoich pacjentów.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>